MERCEDES

A legjobbat vagy semmit

New Brunswick-ból jöttek. Ez a város Amerikában van. 12-14 éves gyerekek.

New Brunswick címere

112px-stemma_del_new_brunswick.jpg

New Brunswick zászlaja

flag_of_new_brunswick.svg.png

Elhelyezkedése a térképen

Új-Brunswickot északról Québec és a Chaleur-öböl, keleten a Northumberland-szoros, délen az Új-Skóciai-félsziget és a Fundy-öböl, nyugaton pedig az USA Maine állama határolja. Bár hosszú tengerpartja van, a tartományra inkább a kontinentális éghajlat jellemző.

250px-new_brunswick-map.png

New Brunswick turizmusa

Története

Francia gyarmati kor

Új-Brunswick első ismert felderítése a francia felfedező, Jacques Cartier nevéhez fűződik 1534-ben. 1604-ben a franciák Pierre Dugua és Samuel de Champlain vezetésével a St. Croix-szigeten hozták létre téli táborhelyüket. A következő években áttelepültek az új-skóciai Port Royalba. A rákövetkező 150 évben a franciák több települést is alapítottak a St. John-folyó és a Fundy-öböl partján. Az egész régiót a francia Acadia részévé nyilvánították.

Az 1713-as utrechti béke értelmében Új-Skócia a britek kezébe került. Így Acadia lakosságának legnagyobb része brit fennhatóság alá került. Acadia maradék területe, főleg Új-Brunswick, kevésbé lakott és kevésbé védett volt. Ezért a franciák a 18. században három nagyobb erődítményt emeltek (Fort Beauséjour, Fort Gaspareaux, Fortress Louisburg).

A hétéves háború folyamán (1756-63) Új-Brunswick is brit fennhatóság alá került.

Brit gyarmati kor

A hétéves háború után Új-Skócia, Új-Brunswick és Maine egyes részei egyesültek Sunbury Country néven. Az amerikai függetlenségi háborúnak kevés hatása volt a régióra. A brit közigazgatás a hatékonyság növelése érdekében 1784-ben létrehozta Új-Brunswick gyarmatot.

A függetlenségi háborút lezáró párizsi béke (1783) nem egyértelműen határozta meg a határokat Maine és Új-Brunswick között. Az 1830-as években a megnövekedett lakosság és a növekedő fakitermelés egyértelműen meghatározott határokat kívánt. 1838-39 telén a helyzet elmérgesedett. A vér nélküli aroostooki háború végeredménye a határok pontos meghatározása, az az 1842-es Webster–Ashburton-megegyezés lett.

A 18. és 19. század folyamán több betelepülő érkezett Skóciából, Angliából és Írországból, akik főleg a tengerparti területeken települtek le.

A kanadai tartomány

Új-Brunswick egyike volt a Kanadai Konföderációt létrehozó négy tartománynak 1867. július 1-jén.

 

 

 

 

 

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 2
Heti: 33
Havi: 80
Össz.: 11 898

Látogatottság növelés
Oldal: Amerikai Vendégek Iskolánkban
MERCEDES - © 2008 - 2024 - merc-edes.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »